قوانین و مقررات

لطفا با دقت مطالعه کنید

 1. پذیرش قوانین

لطفا قبل از استفاده از سایت ایراکار شرایط و قوانین استفاده از سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از هر یک از بخش‌های این وب سایت به منزله پذیرش این توافق نامه است. همچنین ایراکار حق اعمال تغییرات در این توافق نامه را برای خود محفوظ می‌دارد، بنابرین کاربران وظیفه دارند که برای اطلاع از تغییرات در این سند به آن سر بزنند.

 • تعریف واژگان:
 • منظور از سایت، وب سایت، ما، ایراکار و irakar وب سایت irakar.com می‌باشد.
 • منظور از شما، کاربر و کاربران هر شخصی می باشد که به هر شکلی از خدمات این وب سایت استفاده کند.
 • منظور از خریدار، سفارش دهنده، درخواست کننده شخصی است که در خواست انجام هر کاری و به هر شکلی در سایت قرار دهد.
 • منظور از مجری، استاد مشاور، پیشنهاد دهنده و انجام دهنده شخصی است که برای انجام مشاوره پیشنهاد قیمت می‌دهد و در صورت پذیرش پیشنهاد توسط خریدار، کار را به نحو احسن انجام می‌دهد و در قبال انجام صحیح کار، دستمزد دریافت می‌نماید.
 • شرایط توافق‌نامه:
 1. ایراکار حق تایید، رد ویا تغییر هر درخواست، پیشنهاد و یا هر اطلاعات ارسالی دیگر به سایت را برای خود محفوظ می‌دارد.
 2. ایراکار به عنوان واسطه میان خریدار و مجری فعالیت می‌نماید و در بهترین حالت همواره سعی در تسهیل کردن انجام معاملات و ایجاد رضایتمندی دوطرفه میان هر دو طرف را دارد، بنابرین خریدار و مجری توافق می‌کنند که درصورت پیشامدن هرگونه اختلاف، مرجع اولیه‌ی حل اختلاف تیم داوری ایراکار می باشد. داوری طی ساعات و روزهای کاری انجام می پذیرد. در مواردی که تیم داوری ایراکار به دلایلی شامل و نه محدود به پیچیدگی های فنی و غیر فنی، احتمال عدم توانایی در حفظ حقوق طرفین را بدهد می تواند از انجام داوری خوداری نموده و طرفین را به مراجع قضایی قانونی و رسمی هدایت کند تا ایشان نسبت به حل اختلاف اقدام کند. 
 3. تبصره:

کاربران ایراکار می پذیرند که در صورت بروز هرگونه اختلاف حقوقی با ایراکار، مرجع صالح رسیدگی کننده به اختلافات، مراجع ذی صلاح واقع در شهر اردبیل بوده و کاربران حق پیگیری در مراجع قضایی دیگر را از خود سلب می نمایند. آدرس استقرار دفتر اصلی ایراکار مطابق با اطلاعات مندرج در سایت نماد اعتماد الکترونیکی است.

 1. هدف ایراکار تسهیل معاملات مالی از طریق ارسال درخواست و پیشنهاد قیمت می‌باشد و بنابرین هر ارسالی که شامل چیزی مغایر با این هدف باشد حذف می‌شود و حساب کاربری ارسال کننده برای همیشه بسته می‌شود. این ارسال ها می‌تواند شامل و نه محدود به این موارد باشد؛ درخواست هایی برای انجام کار به صورت رایگان، درصدی از فروش محصول، دریافت معوض غیر نقدی در عوض انجام کار. همچنین ارسال پیشنهادهایی برای انجام کار و یا فراهم نمودن راه حل به صورت رایگان.
 2. تمامی معاملات انجام شده در این سایت می‌بایست بر اساس قوانین تجارت جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران میباشد.
 3. برای حفاظت و اعاده حقوق قانونی خریداران و مجریان، تمامی کاربران ایراکار باید حداقل 18 سال سن داشته باشند، افرادی که این شرط را ندارند اجازه استفاده از خدمات این سایت را ندارند.
 4. تمامی خدمات ایراکار با شرایط موجود می‌باشد و هیچ ضمانتی برای کارایی، سازگاری و قابلیت‌ فروش (دیگر و ضمانت ها) وجود ندارد.
 5. تعهدات شما: شما در هنگام استفاده از این وب سایت موافقت می‌نمایید که اعمال زیر را انجام ندهید:
  • جلوگیری و یا محدود کردن استفاده دیگران از این سایت.
  • ارسال هر چیز غیر قانونی، شیادانه، تهدید آمیز ، توهین آمیز، افترا آميز، موهن‌ و یا هرچیز قابل اعتراض.
  • ارسال یا انتقال هر نوع اطلاعات یا نرم‌افزار حاوی ویروس یا دیگر کامپوننت های مضر/مخرب.
  • ارسال یا انتقال هرچیزی که حقوق معنوی ایجاد کننده آن را زیر پا گذارد.
  • ارسال یا انتقال هر اطلاعاتی که قوانین سایت و توافق نامه را زیر پا بگذارد.
 6. هزینه‌ی استفاده از خدمات ایراکار مطابق اطلاعات مندرج در صفحه هزینه‌ی خدمات است. مگر در مواردی که برای پروژه خدمات ارزش افزوده انتخاب شود و یا خریدار نسبت به پذیرش پیشنهاد مجریان اقدام نکند.
 7. ایراکار از  مجریان، 15% مبلغ پروژه را دریافت می کند. برای مثال برای مجریان از پروژه ای به مبلغ 100،000 تومان مبلغ 85،000 تومان سهم مجری و 15،000 تومان نیز سهم ایراکار می شود.همچنین برای رضایت مندی بیشتر کاربران ایراکار یک برنامه پاداشی در نظر گرفته است که کاربران با هر عملیاتی که منجر به تراکنش مالی شود امتیاز کسب کنند و با رسیدن امتیاز به هریک از سطوع میتوانند پاداش خود را از سایت دریافت کنند.
 8. درحال حاضر مالیات بر ارزش افزوده به خدمات سایت تعلق نمی گیرد.
 9. خریدار پس از پذیرش قیمت مجری می‌بایست وجه پروژه را در سایت گروگذاری نماید، این مبلغ تا زمان اتمام کار توسط مجری و تایید آن توسط خریدار به مجری پرداخت نخواهد شد. مجری تا قبل از انجام گروگذاری کار را آغاز نخواهد کرد.
 10. خریدار موظف است پس از اعلام پایان کار توسط مجری نسبت به تایید یا اعمال نظر برای تغییرات حداکثر در مدت 72 ساعت اقدام نماید، بدیهی است در صورت عدم پاسخ گویی خریدار در این مدت با درخواست مجری ایراکار حق دارد کار مجری را پذیرفته شده در نظر گیرد و رأسا وجه گروگذاری شده را آزاد نماید.
 11. خریدار از بین پیشنهادات دریافتی برای پروژه خود میتوانند مطابق با میل خود مجری خود را انتخاب نمایند و صرفا یک مجری با قیمت پیشنهادی کمتر از دیگر پیشنهاد ها نمیتواند تضمینی برای انتخاب شدن از سوی خریدار متصور شود و لذا درصورت انتخاب نشدن از سوی خریدار حق هیچگونه اعتراض را نخواهد داشت.

 12. تبصره:

خریدار می تواند مدت زمان مورد نیاز برای تایید کار پس از اعلام اتمام کار توسط مجری را، در متن درخواست نوشته و یا با مجری برسر آن به توافق برسد.در صورت نیاز به تمدید مدت قرار داد پروژه مجری و خریدار باید ایراکار را در جریان کار قرار دهند.

 1. کاربران می توانند جهت دریافت موجودی خود (موجودی حاصل از انجام پروژه توسط مجریان و درخواست استرداد وجه خریداران) از بخش گزارش مالی اقدام نمایند.
 2. حداقل موجودی جهت برداشت می بایست 20 هزار  تومان باشد. کارمزد و هزینه های حواله بر عهده کاربر می باشد. اما هر مجری می تواند حداکثر دو بار در ماه درخواست واریز دهد. 

 3. تبصره:

ایراکار حسب صلاحدید خود می تواند جهت احراز هویت متقاضی دریافت وجه از ایشان طلب اوراق هویتی کرده یا در خصوص هویت کاربر اقدام به استعلام کند. چنانچه در این صورت هویت کاربر برای ایراکار احراز نشود، وجه به حساب ایشان واریز نخواهد شد.

 1. واریز مبالغ دریافتی مجری و وجوه مسترد شده خریدار از طریق حواله پایا انجام می گردد. واریز ها حداکثر تا دو روز کاری پس از ثبت درخواست واریز انجام می شود.
 2. متن درخواست پروژه در حکم قرارداد می باشد، بنابراین ارسال پیشنهاد قیمت قطعی توسط مجری به منزله پذیرش قرارداد درخواست پروژه است، همچنین توافقات انجام شده در بخش مبادله پیام سایت به عنوان متمم بر قرارداد درخواست پروژه می باشند. اما توافقات انجام شده خارج از بخش تبادل پیام سایت مانند ایمیل، تلفن و غیره به دلیل قابلیت جعل ساده در هنگام درخواست داوری به هیچ عنوان قابل استناد نیستند.
 3. مجری متعهد می شود در صورت پذیرفته شدن پیشنهادش، پروژه را به صورت خواسته شده به انجام برساند و در صورت عدم انجام صحیح پروژه به دلیل کم‌کاری مجری، وی متعهد به جبران خسارت وارده به سایت می باشد این خسارت شامل و نه محدود به موارد زیر است:
  • کارمزد پرداخت الکترونیکی، در صورتی که خریدار وجه را از طریق درگاه پرداخت آنلاین پرداخت کرده باشد.
  • کارمزد سایت

تشخیص علت عدم انجام صحیح کار بر عهده ایراکار و بر اساس مستندات موجود در بخش تبادل پیام است.

 1. تبادل اطلاعات تماس مابین خریدار و مجری در ایراکار ممنوع است. مجری و خریدار متعهد می شوند که اطلاعات تماس خود را در اختیار طرف مقابل قرار ندهند و تمام توافقات خود را از طریق بخش تبادل پیام سایت انجام دهند، بدیهی است در صورت مشاهده ارسال پیشنهاد برای توافق خارج از سایت و یا ارسال اطلاعات تماس قبل از انجام گروگذاری و در حین انجام کار به هر شکل و در هر شرایطی، ایراکار حق دارد حساب کاربری شخص متخلف را مسدود نماید. تبادل اطلاعات تماس در پروژه از نوع آگهی استخدام/اعلان آزاد است.
 2. توجه:

برداشتن محدودیت کاربران خاطی با نظر ایراکار صورت میگیرد.

 1. در صورت مشاهده تبادل اطلاعات تماس داوری می تواند با استناد به همین تخلف و بدون بررسی سایر ادله رای خود را صادر کند. تصمیم گیری در این خصوص به عهده داور است.
 2. ممکن است مجری، از روی حسن نیت، برای پروژه‌ای پیشنهاد ارسال نماید اما پس از پذیرفته شدن پیشنهادش و انجام گروگذاری متوجه شود که به دلیلی قادر به انجام پروژه نیست به عنوان مثال برنده شدن در چند درخواست پروژه همزمان و یا پذیرفتن مسئولیت بیشتر هنگام انتظار برای پذیرش پیشنهادش، در این شرایط مجری تا 24 ساعت بعد از انجام گروگذاری مهلت دارد انصراف خود را از انجام پروژه به خریدار (در سایت) و به ایراکار اعلام نماید، سپس ایراکار با مستند کردن این مورد در حساب مجری و خریدار و بدون در نظر گرفتن امتیاز منفی لغو گروگذاری را انجام خواهد داد. لازم به ذکر است مجری باید دلیل قانع کننده ای برای این درخواست داشته باشد و تشخیص این موضوع بر عهده ایراکار است.
  این مهلت انصراف به دلیل آنکه پروژه‌های دارای ضمانت تخصص مهلت انصراف خود را دارند شامل آن پروژه‌ها نمی شود.
 3. ایراکار فعلا دارای تنها یک نوع حساب کاربری می باشد.
 4. خریدار پس از انجام گروگذاری پروژه تنها با ثبت درخواست داوری می‌تواند نسبت به لغو پروژه اقدام کند. بدیهی است در صورتی که مجری بخش‌هایی از پروژه را به انجام رسانده باشد وجه مربوط به این بخش‌ها قابل استرداد نخواهد بود. 
  هزینه غیرقابل استرداد اول بصورت توافقی توسط طرفین محاسبه می‌گردد و در صورت عدم توانایی طرفین توسط ایراکار مشخص می‌گردد.
 5. مجری موظف است در صورت وجود محدودیت زمان برای قیمت پیشنهادی خود این مورد را به صورت واضح و روشن در متن پیشنهاد خود ذکر نماید، البته در صورت گذشت بیش از یک ماه از زمان ارائه پیشنهاد خریدار باید قبل از پذیرش پیشنهاد و گروگذاری وجه از مجری در مورد قیمت تاییدیه بگیرد. همچنین مجری موظف است در صورت عدم رضایت در مورد قیمت حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از گروگذاری عدم رضایت خود را اعلام کند.
 6. رسالت ایراکار حذف سرقت های علمی و ارتقای وضعیت علمی کشور است و بدین منظور ثبت درخواست انجام پروژه‌های دانشجویی و پایان نامه در این وب سایت ممنوع می‌باشد اما درخواست مشاوره در این زمینه‌ها بلامانع است.
 7. قيمتي که درزمان قطعي شدن سفارش مشتري درسايت منظورگرديده است معتبر می‌باشد.
 8. حداقل مبلغ برای پرداخت پاداش 5000 تومان است. پرداخت پاداش همانند پروژه مشمول حق کمسیون ایراکار خواهد شد. این حق کمسیون (کمیسیون تعیف شده در بند 9) به دلیل جلوگیری از سو استفاده وضع شده است.
 9. داشتن همزمان چند حساب کاربری برای یک شخص حقیقی یا حقوقی در ایراکار ممنوع است و بر همین اساس حساب کاربر متخلف مسدود خواهد شد.
 10. دریافت پروژه در نقش مجری و ثبت مجدد آن پروژه در ایراکار در نقش خریدار (دلالی و واسطه گری برای پروژه ها) ممنوع است. مگر در شرایطی که مجری در خصوص انجام بخشی از کار نیازمند کمک باشد. در صورت مشاهده چنین تخلفی ضمن اخذ مبلغ جریمه دسترسی کاربر خاطی محدود خواهد شد.
 11. بخش کسب درآمد از معرف تنها برای معرفی کاربر جدید به ایراکار است و هرگونه تلاش برای کسب درآمد از این سیستم ازطریق کاربران فعلی و هرگونه تلاش برای فریب این سیستم ممنوع است. ایراکار حق مسدود کردن حساب کاربری متخلف و دریافت جریمه و از متخلف را برای خود محفوظ می دارد.
 12. در صورت اعمال داوری بر روی پروژه، طرفین موظفند رای داور را پذیرفته و به آن عمل نمایند.